Playlisty Pokec
Reklama

Skúsme to v mieri - text

playlist Playlist
Skúsme to v mieri, skúsme to v mieri, skúsme to v mieri, skúsme to v mieri, skúsme to v mieri..
Vojna trvá už odkedy začala prvá, krvavé kamene, palice, až po atómové hlavice, tisíce rokov ten istý príbeh, točíme sa v jednom kruhu, zbrane všetkého druhu, násilie všetkého druhu, od Paleolitu po dnešok, od jednotlivca po celok, od Izraela po Havaj, rozdeľuj - panuj, stále to isté, tí, čo sú hore a tí, čo sú dole, náš obľúbený systém, náš mier znamená vojnu, lebo naša láska znamená strach, svetlo sa mení na prach, lebo peniaze sú ten motív, preto celý život chodia bosí, no makajú v továrni, kde šijú boty, preto ničíme les kvôli papieru, aby sme si o tom čítali z novín, preto prehliadame, čo je za tým, no každý má prehľad, že čo ide do kín, a čo je in a čo sa nenosí, o tom rozhodnú bohatí belosi, veď pán sluhu predsa neprosí, a tak kde kto si míňa svoj čas prácou, ktorú človek robiť nemusí, a na druhej polke sveta vyhadzujú nové, ktoré nikto ani neokúsil.
Ref.:
Bývame sprostí, stratení v zlosti, máme chyby, sme prostí, ľudia z mäsa a kostí. Všetci pálime mosty a potom zbierame trosky, otroci okolností, Bože odpustí nám, viem, že bývame sprostí, stratení v zlosti, máme chyby, sme prostí, ľudia z mäsa a kostí. Všetci pálime mosty a potom zbierame trosky, otroci okolností, Bože odpustí nám, viem, že bývame sprostí..
Takto alebo takto, sprav to, jak to urobiť vieš, tak mladý používa násilie, lebo tatko to robil tiež, a jeho tatko to robil tiež, a jeho dedko to robil tiež, a tak to proste chodí v jeho svete a on iba robí, čo vie, ľudia sú výnimky, načo sú pravidlá o tom, ako by sa mali chovať, učíme decká, čo si majú myslieť, ale nevedia, ako to aplikovať, fascinujúce fakty a fikcie im chceme do hláv zafixovať, nemáš odhad, nemáš pohľad, mali by pravdu samy spoznať, no kto vie, že čo sa tu naozaj stalo, keď história je len politika, učiteľ má všetky odpovede, ale otázky pýtaj sa politika, on ťa zamotá, čierna je biela a biela čierna alebo nejako tak, ale tak či tak, čierna je čierna a biela biela a ne naopak, tam a späť, tam a späť, točí sa v kruhu celý svet, točí sa v kruhu celý svet, v ktorom 2+2 je 5, lenže 2+2 sú 4 (2+2 sú 4), 1-9-8-4 jedna Zem, jeden Spirit.
Ref.:
Bývame sprostí, stratení v zlosti, máme chyby, sme prostí, ľudia z mäsa a kostí. Všetci pálime mosty a potom zbierame trosky, otroci okolností, Bože odpustí nám, viem, že bývame sprostí, stratení v zlosti, máme chyby, sme prostí, ľudia z mäsa a kostí. Všetci pálime mosty a potom zbierame trosky, otroci okolností, Bože odpustí nám, viem, že bývame sprostí..
Hovoriť pravdu v dobe, kedy všetci veria klamstvám, je revolučný čin. Tento svet potrebuje revolúciu, mešká už takých 2000 rokov, lebo keď sú dobrí ľudia ticho, tí zlí stvoria netvora, už je to 100 rokov, čo sú vojny svetové, a 70 rokov, čo sme len tak-tak zastavil Hitlera, 3. svetová vojna už dávno začala, je to vojna o ľudskú myseľ, o kolektívne vedomie ľudstva, vojna človeka so svetom, Čína, Kórea, Vietnam, Afrika, Juhoslávia, Afganistan, Irak, Líbya, Sýria, Ukrajina..Kto je ďalší? Kto ešte nebol? Ha?! Samopaly a bomby a tanky sú už len doplnkom, naozajstné zbrane sú doláre a eurá, a manipulácia ľudského vedomia, ale naše najväčšie nočné mory sú naše najlepšie lekcie, lebo nie sme tým, čím sme napriek tomu, čo sa nám stalo v minulosti, ale práve vďaka tomu. Teraz je čas sa rozhodnúť, o tom je Ypsilon, je to viac symbol, ako písmeno, a symbolizuje bod zlomu, miesto výberu čas zvoliť si, vybrať si medzi dvoma rozdielnymi cestami, buď pôjdeme tou ľavou, a neprestaneme s tým konzumným kapitalistickým štýlom a budeme ďalej bojovať a tým sa dostaneme presne tam, kam smerujeme, alebo si zvolíme tú pravú cestu a urobíme to, čo je správne, zrušíme tú kliatbu a uvedomíme si, že sme na jednej lodi a plávame tým Vesmírom spolu.
Skúsme to v mieri, skúsme to v mieri, skúsme to v mieri..

Text pridala lulusik8

Text opravila lulusik8

Videa přidali thomass1996, musiclover8

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.