Pokec Playlisty
Reklama

KKysucký Prameň z Oščadnice - texty

kysucky-pramen-z-oscadnice-502744.jpg
Texty piesní

texty piesní

Kysucký prameň z Oščadnice – je jedna z najúspešnejších a zároveň aj najpopulárnejších folklórnych skupín na Kysuciach. Oficiálne sa jej vznik datuje od roku 1997 s cieľom uchovať pre ďalšie generácie tradície ľudových piesní, ktoré po stáročia vytváral chudobný kysucký ľud. Vznikla v Ošča...
dnici na základe veľmi krásnej heligonkárskej tradície. Oščadnickí heligonkári vystupujú pod názvom Kysucký prameň a je to naozaj prameň čistej ľudovej kultúry. Ak sa započúvame do krásy kysuckých ľudových piesní a necháme sa unášať nádherným zvukom heligóniek oceníme prácu v tomto kolektíve, ako to oceňuje porota a poslucháč na domácich i zahraničných kultúrnych podujatiach. Za svoje pôsobenie vydali už 8 CD nosičov a vystupovali v Poľsku, Čechách a samozrejme aj na Slovensku. Nesmiernu zásluhu na vzniku folklórnej skupiny Oščadnických heligonkárov má Jozef Smolka, Vlasta Mudríková (ktorá už prestala pôsobiť v Kysuckom prameni) . V súčastnosti sa Vám môžeme predstaviť v novej zostave, väčšinou: Jozef Smolka, Karol Časnocha, Patrícia Čepcová, Libuša Gužíková, Ján Jendrišák, niekedy i Ing. Ján Jedinák a Jana Fojtiková.
  ZOBRAZIŤ VIAC

Nezaradené piesne     Video Preklad Karaoke Zobrazené
Mexiko video   527
Fúka vietor   1 197
Přehrát nezařazené písně
    Video Preklad Karaoke Zobrazené


Kysucký Prameň z Oščadnice ešte nemá žiadneho správcu. Ak sa ním chceš stať, tak napíš. Správca môže zaraďovať piesne do albumov a robiť tu poriadok. Texty piesní, preklady a videoklipy sú vkladané registrovanými užívateľmi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.