Pokec Playlisty
Reklama

HHorňáková Soňa - texty

hornakova-sona-534543.jpg
Texty piesní

texty piesní

Svoju hudobnú kariéru Soňa Horňáková začínala už v polovici 70. rokov počas gymnaziálnych štúdií v amatérskych študentských kapelách „Mladosť“ a „Letorosty“.
V období štúdia na Pedagogickej fakulte UK v Trnave (r. 1978 – 1982) koncertovala v malých folkových kluboch a nahrávala svoje p...
rvé skladby pre Československý rozhlas v Bratislave.
Známou sa stala začiatkom 80. rokov, keď spolu s folkrockovou skupinou „Strom“ nahrala niekoľko desiatok skladieb pre Slovenský rozhlas a vystúpila v televízii vo svojich hudobných recitáloch. V 80. rokoch vydala tri single so skupinou a jeden ako sólistka. Patrila medzi významných predstaviteľov slovenskej folkovej hudobnej scény. Spolupracovala aj s viacerými osobnosťami populárnej hudby tohto obdobia ako boli Fero Griglák, Andrej Šeban, Richard Müller (album Bioelektrovízia), Anton Jaro, Tono Kubasák a iní. S Pavlom Hammelom naspievala tri duety.
V roku 1988 získala spolu so skupinou Nika bronzovú lýru za pieseň „Dnes je láska príťaž“ (autori: Pavol Hammel/ Jozef Augustín Štefánik).
Pre Slovenskú televíziu a rozhlas Soňa Horňáková komponovala scénickú hudbu k viacerým hrám a poetickým programom, pod vedením Rudolfa Gériho naspievala piesne k televíznemu filmu. Od roku 1989 bola hudobná redaktorka v Slovenského rozhlasu, v rokoch 1991 – 2004 bola dramaturgičkou a moderátorkou hudobných relácií zameraných na alternatívnu scénu a menšinové žánre. Koncom 90. rokov spolupracovala v rozhlase s Danielom Hevierom na detskom projekte s názvom Buvirozprávky, hosťovala v zábavných programoch, v ktorých účinkovali Lasica-Satinský, Milan Markovič, Bolek Polívka, Noga-Skrúcaný, Boris Filan, či Pavol Hammel.
  ZOBRAZIŤ VIAC

Nezaradené piesne     Video Preklad Karaoke Zobrazené
Ulice Toleda video   470
Biely pavúk video   166


Horňáková Soňa ešte nemá žiadneho správcu. Ak sa ním chceš stať, tak napíš. Správca môže zaraďovať piesne do albumov a robiť tu poriadok. Texty piesní, preklady a videoklipy sú vkladané registrovanými užívateľmi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.