Pokec Playlisty
Reklama

EEdda Művek - texty

edda-m-vek-521737.jpg
Texty piesní

texty piesní

Edda Művek je v Maďarsku jedna najznámejšia rocková skupina. Skupina vznikla v roku 1973 pod menom Griff, a v roku 1974 sa premenovala na terajší názov Edda (toto môžeme považovať za rok zrodenia sa skupiny a tiež v tomto roku v septembri sa stal spevákom skupiny Attila Pataky. V roku 1977...
sa do skupiny dostal István Slamovits, ktorého hudba definovala jedinečný zvuk skupiny. Klasická "bagančovitá" päťka hudobníkov sa dala dokopy v septembri v roku 1978, kedy sa László Zselencz stal členom skupiny. Od roku 1980 je oficiálny názov skupiny Edda művek (niečo ako v anglickom preklade works čiže závody) a toto sa považuje za zrodenie kapely v celom Maďarsku, keď ich spoznali. V mene skupiny „művek” (závody) slovo to symbolizuje, že skupina v Miskolci, v jednom tipickom severo-východnom Maďarskom priemyseľnom meste - čiže Miskolc „oceľové mesto” – začalo svoju kariéru. Ak sa pozrieme na predaj platní tak sa stalo v Maďarsku jednou najznámejšou rockovou skupinou. Skoro všetky ich platne sa stali zlatými v Maďarsku. Oni boli prvými ako prvá skupina mimo hlavného mesta čiže z vidieka, ktorí vedeli zlomiť vládnutie skupín z hlavného mesta.
  ZOBRAZIŤ VIAC

Nezaradené piesne     Video Preklad Karaoke Zobrazené
Lelkünkből česky   75
Amikor még česky   29


Správcom interpreta Edda Művek je kaladze77; . Ak objavíš, že je tu niečo nesprávne, tak napíš správcovia.
Pokiaľ sa chceš stať tiež správcom, tak pošli žiadosť o správcovstvo Texty piesní, preklady a videoklipy sú vkladané registrovanými užívateľmi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.